در این ویدیو میخوام دونگاره های ( دایگرف Digraph ) حرف h رو خدمت تون آموزش بدم . همونطور که خدمت تون عرض کردم زبان انگلیسی 26 تا حرف الفبا داره اما علاوه بر این 26 حرف ، چند دونگاره هم وجود دارن . مهم ترین دونگاره ها در زبان انگلیسی از ترکیب حرف h با حروف دیگه ساخته میشن که در این ویدیو میخوام این چند مورد رو خدمت تون عرض کنم . بعدا دونگاره ها و سه نگاره های دیگه رو هم خدمت تون توضیح میدم . حتما ویدیو رو ببینید و حتما این متن رو هم بخونید چون چنتا نکته کوچولو رو اینجا نوشتم که ویدیو طولانی نشه .

دونگاره یا دایگرف Digraph چیست ؟

به ترکیب دو حرف که نشون دهنده یک صدا باشن ، دونگاره یا دایگرف digraph گفته میشه . در خیلی از زبان ها دونگاره وجود داره . تو زبون انگلیسی هم چند دونگاره وجود داره که باید از همین اول اینا رو یاد بگیرید . در زبان انگلیسی مهم ترین دونگاره ها  از ترکیب حرف h با سایر حروف ساخته میشن که در ادامه این موارد رو خدمت تون عرض میکنم . بقیه دونگاره ها رو بعدا میگم .

فهرست دونگاره های حرف h در زبان انگلیسی به همراه تلفظ صحیح

تو زبون انگلیسی به دونگاره های ch sh ph و wh میگن The H brothers یه کار میبرن که راحت تر یاد بگیرن . در جدول زیر دونگاره هایی که از ترکیب حرف hh با سیار حروف انگلیسی ساخته شدن رو به همراه تلفظ شون براتون نوشتم :

حروف ترکیبی

تلفظ

ch

چ

gh

در بعضی موارد صدای ف

ph

ف

sh

ش

th

ز نوک زبانی
چیزی شبیه حرف ذ در زبان عربی

th

س نوک زبانی
چیزی شبیه حرف ث در زبان عربی

wh

و ، ه

تلفظ صحیح دایگرف wh در زبان انگلیسی

دایگرف wh در زبان انگلیسی 2 جور تلفظ میشه ؛ بعضی وقتا صدای «و» که مثه و عربی هستش درست مثه حرف w و هیچ فرقی هم نداره . بعضی وقتا هم صدای «ه» میده مثه واژه who که «هو» تلفظ میشه .

نکته بسیار مهم درباره تلفظ صحیح دونگاره th

دایگرف th در زبان انگلیسی 2 جور تلفظ میشه . متاسفانه معلم های بی سواد در مدارس ایران هر دو تلفظ رو به دانش آموزان اشتباه یاد دادن و هنوز هم همینجوریه ؛ البته بعضی از  اساتید دانشگاه هم همینجوری تلفظ میکنن . تو مدرسه میگن th «ت» یا «د» تلفظ میشه در صورتی که هیچ انگلیسی زبونی این دایگرف رو اینجوری تلفظ نمیکنه . اصلا این تلفظ ها می تونن تفاوت معانیی ایجاد کنن که در ادامه با مثال خدمت تون توضیح میدم .

تلفظ اول th «ذ»

اون چیزی که تو مدرسه یا دانشگاه بهتون گفتن «د» تلفظ میشه در واقع «ز نوک زبانی» هست ! یعنی نوک زبان رو بذارید رو نوک دندان های بالایی و سعی کنید بگید «ز» . این صدا چیزی شبیه به حرف «ذ» در زبان عربی تلفظ میشه . مثل واژه they  که یعنی «آنها» . حالا تو مدرسه چی میگن ؟ گفتن اینو «دی» تلفظ کنید . خب قربون شکلت day یعنی «روز» !!!

تلفظ دوم th «ث»

دومین تلفظ دایگرف th همون چیزیه که تو مدرسه بهتون گفتن «ت» تلفظ کنید  این دایگرف اینجوری تلفظ میشه ، زبون  تون رو بذارید نوک دندان های بالایی و سعی کنید بگید «س» . در واقع این حرف یه چیزی شبیه به «ث» در عربی تلفظ میشه . مثلا واژه thank یعنی «تشکر کردن» اما تو مدرسه میگن «تنک» در صورتی که tank یعنی «تانک» !!! 

خب دوستان همونطور که عرض کردم اگر دایگرف th رو اشتباه تلفظ کنید تفاوت معنایی ایجاد میشه پس به تلفظ واژه ها بیشتر دقت کنید . من برای آموزش تلفظ صحیح زبان انگلیسی خیلی برنامه دارم و همه نکات باشه رو خدمت تون آموزش میدم . اگر واقعا میخواید از انگلیسی استفاده کنید باید این اصول رو بلد باشید .

آموزش ربان انگلیسی تلفظ ,رو ,انگلیسی ,زبان ,دونگاره ,حرف ,در زبان ,زبان انگلیسی ,تلفظ میشه ,خدمت تون ,تو مدرسهمنبع

زمان گذشته کامل استمراری

تست هاي زبان عمومي

unless

Subjunctive (I suggest you do)

A Quick Review of the Tenses (1)

SUBORDINATING CONJUNCTIONS

Present perfect continues (I have been doing)

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

سختی گیر رزینی توری صنعتی و توری ساختمانی دنیافلز دبيرستان دخترانه شهید دكتر بهشتي فرخشهر آموزش رایگان بورس تــــرانُو خرید بیت کوین آیدانیتو فضای هوشمند مشاوره و آموزش دلتا ژنراتور درمان اعتیاد بدون بستری و کاملا رایگان دائم